JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Zaawansowana kontrola dostępu

Automatyzacja obsługi dzięki funkcji kalendarz

Przejdźmy jednak do bardziej zaawansowanych funkcji KD Jablotron 100 opartych na kalendarzu. Często duże instalacje KD w biurach muszą zostać dopasowane do potrzeb i  „życia wewnętrznego” firmy. JA-100 oferuje możliwość ustawienia do 20 zdarzeń z kalendarza. Dzięki czemu można zaprogramować centralę do wykonywania akcji na całym systemie, jej poszczególnych sekcjach lub wg użytkownika.

  • Tryb tygodniowy – wybór dni i godzin
  • Uzbrojenie i rozbrojenie – ustawiane dla sekcji
  • Załączanie i wyłączenia urządzeń – ustawiane dla wyjść PG

Tryb tygodniowy jest jedną z bardziej użytecznych funkcji pozwalających określić dni funkcjonowania firmy i automatycznie uzbrajać cały system lub jego część np. na weekend. Pozwala również z automatu na rozbrajanie systemu lub sekcji o wyznaczonej godzinie i dniu.

Zaawansowane funkcje dotyczą również użytkowników (pracowników). Można elastycznie ustawić dostęp pracownika do wybranych pomieszczeń czy funkcji w odpowiednich przedziałach czasowych a także przyporządkować automatyczne akcje na wyjściach PG. W przypadku pracowników kontrola dostępu nie ogranicza się jedynie do przedziałów czasowych ale również można przydzielić limity wejścia / wyjścia.

 

Konfiguracja

Ostatnią rzeczą o której należy wspomnieć to konfiguracja. Poprzednia seria OASiS udostępniała funkcję konfigurowania systemu i użytkowników za pomocą klawiatur. Nowy system alarmowy JA-100 zaprzestaje wsparcia dla tej funkcjonalności. Z uwagi na ogrom funkcji cała konfiguracja została przeniesiona „zewnętrznie” na komputer PC poprzez dedykowane oprogramowanie F-Link SW.

Jest to dodatkowy „plus” systemu, ciepło przyjęty przez instalatorów. Oprogramowanie F-Link może działać off-line. Znaczy to tyle, że instalator nie jest już „przykuty” do miejsca instalacji i może spokojnie przygotować wszystkie ustawienia aby później wgrać je bezpośrednio do centrali.

 

Czy podoba Ci się Jablotron 100?

Jeszcze raz prosimy o komentarze. JA-100 jest systemem świeżym i wzbudzającym duże zainteresowanie. Z naszej strony staramy się zawsze przygotować dla Was materiał godny uwagi, jednakże bez pytań .. :). Zapraszamy również codziennie do siedzimy DPK System w Wieliczce gdzie na żywo można oglądnąć i wypróbować najnowszy produkt Jablotronu.