JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Kontrola i sterowanie Jablotron 100

Kontrola i sterowanie Jablotron 100Nowy system to nowe, świeże podejście do tematu kontroli dostępu i sterowania. Jablotron postarał się aby jego nowy produkt był jeszcze bardziej funkcjonalny a zarazem jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

JA-112E

JA-112E jest modułem dostępu systemu JA-100 z czytnikiem kart RFID. Moduł fabrycznie wyposażony jest już w jeden segment JA-192E z możliwością rozszerzenia do max. 20 takich elementów. JA-112E umożliwia prosty system sterowania za pośrednictwem segmentów kontroli JA-192E i przyłożenia karty zbliżeniowej lub breloka.

Urządzenie komunikuje się oraz jest zasilane przewodowo z magistrali centrali alarmowej. Wyposażone zostało ponadto w funkcję oszczędzania energii w przypadku awarii zasilania. Moduł jest adresowalny i zajmuje jedną pozycję w systemie.


 

JA-113E

JA-113E jest modułem kontroli dostępu z czytnikiem kart RFID wyposażonym dodatkowo w klawiaturę. Tak jak jego poprzednik w komplecie fabrycznym znajduje się również 1 segment kontroli JA-192E (max. 20).
Komunikacja oraz zasilanie przewodowo z magistrali centrali. Moduł również posiada funkcję oszczędzania energii w czasie awarii zasilania głównego. Zajmuje jedną pozycję modułu adresów.


 

JA-114E

JA-114E jest najbardziej zaawansowanym spośród ww. modułów kontroli dostępu JA-100. Posiada wszystkie wymienione cechy swoich poprzedników oraz czytelny wyświetlacz LCD, z którego możemy odczytać również datę i godzinę. Zupełnie nowa stylistyka w porównaniu do poprzednich systemów PROFI i OASIS potwierdza rozwój firmy, oraz dopasowanie stylistyczne do obecnych czasów.

Menu urządzenia pozwala na komfortową obsługę stref, sekcji i wyjść programowalnych PG (Programmable Gate).


 

JA-192E

Jedną z największych innowacji Jablotron 100 jest opatentowany system dopinanych segmentów JA-192E.
Pozwala on na bardzo prostą rozbudowę modułów: JA-112E, 113E, JA-114E, JA-152E, JA-153E oraz JA-154E o dodatkowe możliwości sterowania alarmem i urządzeniami automatyki w obiekcie . Maksymalnie możliwe jest podpięcie do 20 takich segmentów do każdego z modułów.

Najważniejsze cechy JA-192E:

  • kontrolowanie funkcji systemu bezpieczeństwa / poszczególnych sekcji (uzbrojenie/częściowe uzbrojenie, rozbrojenie)
  • sterowanie wyjściami PG
  • zdarzenia alarmowe (panika, wezwanie pomocy medycznej etc.)
  • prosta i przejrzysta wizualizacja stanu poszczególnych sekcji systemu dzięki kolorowym kontrolkom (czerwona/zielona)