JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Styczniowe nowości Jablotronu

Nowość Jablotron AlarmsFirma Jablotron coraz więcej uwagi przykłada do swojego najnowszego systemu. Już na początku roku do sprzedaży ma trafić kilka całkiem ciekawych urządzeń.

 

 

 

Nowe urządzenia Jablotron dla systemu alarmowego JA-100 to:

Dualna czujka ruchu JA-120PW odporna na fałszywe alarmyJA-120PW – jest to czujka przewodowa (BUS) stosowana do wykrywania ruchu w obiektach/pomieszczeniach o zwiększonym ryzyku występowania fałszywych alarmów (np. zwiększona cyrkulacja powietrza). Urządzenie to posiada wysoki poziom odporności na tego typu zjawiska dzięki zastosowaniu podwójnej technologii detekcji PIR + MW (mikrofala).

W momencie wykrycia ruchu z czujników PIR uruchamiany jest detektor MW, który pozwala na potwierdzenie wystąpienia naruszenia lub wystąpienia fałszywego alarmu. Centrala alarmowa wzbudzi alarm dopiero po otrzymaniu dwóch naruszeń – z czujki PIR i MW.

 

JA-111H-AD to nowy moduł do systemu Jablotron 100 za pośrednictwem, którego możliwa jest sterowanie z czujek ruchu i otwarciaJA-111H-AD – jest to nowy moduł  do sterowania systemem alarmowym Jablotron 100 z urządzenia (czujki ruchu, otwarcia) posiadającego wyjście zwierające. Moduł posiada b.małe wymiary i instalowany jest wewnątrz urządzenia (zapewnia jego zasilanie). Moduł raportuje dwa stany: aktywacji lub deaktywacji.

 

 

 

Nowy moduł systemu Jablotron 100 dla 8 kontaktronówJA-118M – to przewodowy moduł BUS, dzięki któremu zabezpieczenie szeregu okien przestaje być problemem i sporym wydatkiem. Nowy moduł umożliwia podłączenie aż 8 kontaktronów.

 

 

 

JA-190X to moduł komunikatora telefonicznego do central systemu JA-100Ostatnią z nowości jest JA-190X. Jest to moduł komunikatora telefonicznego przeznaczonego do pracy
z  centralami alarmowymi JA-101K(R) oraz JA-106K(R). Umożliwia przesyłanie informacji o zdarzeniach do stacji monitorowania CID, SIA oraz do użytkownika (wiadomość głosowa). Pozwala również na zdalne sterowanie systemem.