JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Nowy system JABLOTRON-u

Do sprzedaży trafił właśnie nowy system alarmowy z rodziny JABLOTRON 100 prezentowany całkiem niedawno na targach IFSEC 2017. Nowe rozwiązanie Jablotronu przeznaczone jest głównie z myślą o małych obiektach jak mieszkania i domy jednorodzinne.

Nowy system rozszerza ofertę producenta o rozwiązanie typowe dla małych obiektów. Docelowo zatem, mimo że jest to wciąż produkt premium, jego cena jest znacząco niższa od flagowych rozwiązań przeznaczonych do większych instalacji.

Nowy system to centrala alarmowa z fabrycznie wbudowanym modułem komunikacyjnym LAN. Dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość  bez-kosztowego zdalnego sterowania systemem z aplikacji MyJABLOTRON. Opcjonalnie centralę można również rozszerzyć o moduł GSM JA-190Y .

Nowe rozwiązanie umożliwia wykonanie przewodowej instalacji alarmowej po magistrali, a po rozszerzeniu centrali o opcjonalny moduł radiowy także rozbudowę alarmu o bezprzewodowe urządzenia.

Nowy system oferuje:

  • 4 niezależne strefy,
  • możliwość podłączenie do 32 urządzeń przewodowych lub bezprzewodowych z całej gamy dostępnych elementów systemu JABLOTRON 100 z wyjątkiem klawiatur,
  • możliwość zalogowania do 32 użytkowników.

Nowy alarm wyposażony został w specjalnie dedykowane dla niego klawiatury – przewodową JA-110E i bezprzewodową JA-150E obsługujące 4 niezależne strefy.

Przedstawiony na targach IFSEC 2017 system alarmowy docelowo ma w niedługim czasie zastąpić inne, starsze rozwiązania JABLOTRON’u tj. Profi i Oasis. Nie powinno to jednak dziwić z uwagi na fakt wciąż rosnącym zainteresowaniem serią JA-100 oraz dynamicznie rozwijanych przez producenta możliwościach tego systemu (nowe produkty Jablotron 2017).