JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Jablotron Alarms prezentuje swój nowy system alarmowy IP – Jablotron Mercury

Na początku listopada Jablotron zaprezentował nowy system alarmowy IP Jablotron Mercury. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które planują instalację alarmu w domu lub biurze.

System Mercury może chronić maksymalnie 4 strefy, obsługiwać do 31 urządzeń peryferyjnych i obsługiwać do 32 użytkowników oraz sterować 2 wyjścia PG do automatyki budynkowej. Jego specyfikacja przygotowana została właśnie pod małe i średnie obiekty jak dom, mieszkanie, mała firma lub biuro i tam właśnie sprawdzi się bardzo dobrze również dzięki nowemu designowi.

Nowoczesny, uniwersalny i przemyślany design

Jablotron w swoim nowym systemie alarmowym IP stawia na nowoczesne i neutralne kolory takie jak biały, szary i antracyt. Trzeba przyznać, że Jablotron mocno stawia na nowoczesność i przystosowuje swoje produkty do najnowszych trendów architektury wnętrz.

Również sam design urządzeń peryferyjnych takich jak czujki ruchu czy syreny zewnętrzne jest mocno minimalistyczny i uniwersalny, sprawdzi się zatem w każdym, nowoczesnym wnętrzu. Możliwość montażu czujników ruchu w różnych wariantach umożliwia dostosowanie do najróżniejszych potrzeb  .. ale Jablotron przyzwyczaił nas już do tego w serii Jablotron 100 i 100 Plus. To kolejna dobra wiadomość, producent stawia na wsteczną kompatybilność z pozostałymi seriami swoich systemów alarmowych.

Wsteczna kompatybilność nowego alarmu z Jablotron 100 / 100 PLUS

Nowy alarm IP Jablotron Mercury wprowadza całą gamę urządzeń peryferyjnych a także umożliwia wykorzystanie sporej części katalogu produktów z serii Jablotron 100 i 100 Plus.

Co więcej, jeśli posiadasz już system alarmowy Jablotron 100 a podobają ci się urządzenia z serii Mercury, możesz zmodernizować swój alarm wyposażając go w nowe urządzenia peryferyjne.

Sterowanie systemem alarmowym IP Mercury

Sterowanie alarmem Mercury jest opracowane na takiej samej zasadzie jak JA-100. Wykorzystano tutaj sprawdzony koncept sterowania, który informuje o stanie systemu za pomocą kolorów: czerwony – alarm uzbrojony / zielony – alarm nieaktywny (rozbrojony).  

Możliwe jest również sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej MyJablotron.

Kategoria: Design, Nowości