JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Luksusowe, stylowe czujki ruchu do każdego typu wnętrza

Nowoczesny design w nowych czujkach PIR Jablotron'uCzęstym problemem związanym
z systemami zabezpieczeń jest wygląd poszczególnych urządzeń.

Ponieważ logicznie rzecz biorąc,
w przypadku czujek i syren najważniejsza jest ich funkcjonalność i niezawodność, często pomija się aspekt estetyczny.

Na pierwszy rzut oka może nie wydawać się szczególnie ważny, ale z całą pewnością odgrywa istotną rolę w procesie wyboru systemu zabezpieczeń. Dlatego też firma Jablotron wprowadziła nową serię czujek ruchu, które dzięki prostocie wzornictwa i szerokim możliwościom montażu pasować będą nawet do luksusowych wnętrz.

Nowoczesna stylistyka nowych detektorów ruchu systemu JABLOTRON 100

Nowoczesne wzornictwo

Popularne czujki, montowane w narożniku pokoju lub pod sufitem, nie rzucają się
w oczy, ale mimo to mogą zakłócać uważnie dobrany projekt wnętrza. W związku
z tym czeski producent zabezpieczeń zdecydował się stworzyć produkt, którego kształt i prostota wzornictwa będą pasować nawet do nowoczesnych wnętrz. Znany czeski projektant, Jan Tuček, wraz z inżynierem ds. projektowania i rozwoju, Petrem Vilušínským, musieli rozwiązać problem wyraźnej sprzeczności między wymogami wizualnymi a doskonałą funkcjonalnością. Ze względów estetycznych należało jak najbardziej ukryć czujkę, zaś ze względów związanych z funkcjonalnością powinna ona być jak najbardziej „widoczna”. Ostatecznie udało im się połączyć te wymogi
i stworzyć zaskakująco delikatną czujkę w oparciu o minimalistyczną koncepcję.

W pracach rozwojowych pomogła drukarka 3D

„Wygląd nowej czujki PIR ma szczególne znaczenie – jest kamieniem węgielnym całego systemu zabezpieczeń. Jej prosty kształt początkowy stanowi punkt przecięcia wszystkich wymogów dotyczących funkcjonalności, sterowania i montażu. Jednocześnie jest niezwykle charakterystyczny, wyraźnie rozpoznawalny jako produkt firmy Jablotron”,

wyjaśnia Jan Tuček,

odpowiedzialny za projekt wzornictwa. „Aby dopracować ostateczny wygląd tej czujki, często korzystaliśmy z druku 3D, który jest już dość powszechny. To znacznie ułatwiło i przyspieszyło cały proces rozwiązywania niezliczonej rzeszy sytuacji konfliktowych. Aby uzyskać korzystne rozwiązanie, zaprosiliśmy do współpracy specjalistę – inżyniera optyka z uniwersytetu”, dodaje inżynier projektant, Petr Vilušínský.

 

Na wpół ukryta czujka jest niemal niewidoczna

Nowa seria czujek PIR zyskała aprobatę klientów nie tylko ze względu na wygląd, ale także szeroki zakres opcji montażu. Oprócz standardowej lokalizacji w narożniku pokoju można ją zamontować na ścianie za pomocą uchwytu o atrakcyjnej ramce. Czujkę można częściowo ukryć pod tynkiem, by zminimalizować jej niekorzystny wpływ na wartości estetyczne otoczenia. Uzupełnienie serii stanowi także specjalny uchwyt przegubowy, który umożliwia montaż do sufitu lub ściany, gdzie czujka wymaga konkretnego konta nachylenia. Wszystkie sposoby montażu można stosować na ścianach z cegły i płyt kartonowo-gipsowych. Można też wybrać wersję bezprzewodową i magistralową.

Kolor soczewki i ramki uchwytu ściennego można wybrać spośród dwóch wersji: białej i szarej. Wersja z soczewką w kolorze szarym posiada odporność na białe światło zdecydowanie przewyższającą wartość normatywną, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo fałszywych alarmów.

„Niewidoczna” czujka jest elementem systemu JABLOTRON 100, sterowanego za pomocą prostej, lecz nowoczesnej centrali o architekturze modułowej. Dzięki temu funkcje można precyzyjnie dostosować do potrzeb każdego klienta. Koncepcję segmentów z jasną logiką, zbliżoną do świateł ulicznych, również stworzył projektant Jan Tuček, a jego najnowszy projekt czujek ruchu PIR stanowi uzupełnienie funkcjonalnego i wszechstronnego systemu, który dokładnie odpowiada prawdziwym potrzebom użytkowników.

Kategoria: Design