JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Klawiatura klawiaturze (nie)równa …

Klawiatury systemu JA-100 JABLOTRON ALARMSW porównaniu do poprzednich systemów Jablotron, JA-100 przeszedł istną metamorfozę. Jego design uległ uproszczeniu i wg mnie jest przez to bardziej czytelny i wygodny dla użytkownika a także dość uniwersalny, dzięki czemu łatwo wkomponowuje się zarówno w domu jak i w biurze. 

Nie inaczej rzecz się ma nowych klawiatur (manipulatorów) Jablotronu. Wyraźnie widać nacisk na prostotę obsługi, co nie znaczy że urządzenia te straciły na swej funkcjonalności. Jablotron wprowadził do rodziny JA-100 całkiem nowy i unikalny element JA-192E – segment kontroli dostępu.

 

Przegląd klawiatur

Oferta firmy  Jablotron Alarms pod względem funkcjonalności alarmów została rozszerzona. Do wyboru jest kilka opcji oraz dwie drogi komunikacji urządzeń: przewodowa i bezprzewodowa.

Co więc nowego przynosi nowy system?

Możliwość praktycznie idealnego dopasowanie do wymagań klienta i jego potrzeb.
Do wyboru zatem mamy:

  • JA-112E, JA-152E – czytnik kart w wersji bezprzewodowej i przewodowej
  • JA-113E, JA-153E – klawiaturę LED z wbudowanym czytnikiem kart i breloków zbliżeniowych w wersji bezprzewodowej i przewodowej
  • JA-114E, JA-154E – klawiaturę LCD z wbudowanym czytnikiem kart i breloków zbliżeniowych w wersji bezprzewodowej i przewodowej

a wszystkie manipulatory można dodatkowo rozbudować nawet do 20 segmentów JA-192E.

JA-192E – ukryty potencjał

Nowy moduł umożliwia użytkownikowi dodatkową funkcjonalność przy jednoczesnej prostocie wykorzystywania, jak i przy zachowaniu wysokiego poziomu zabezpieczenia. Dzięki niemu użytkownik poprzez jedno przyciśnięcie klawisza i przyłożenie karty może uzbroić / rozbroić wybraną strefę lub włączyć / wyłączyć dowolne urządzenie automatyki domowej podłączone do systemu (np. włączyć oświetlenie przed domem, zasłonić żaluzje, czy włączyć nawadnianie ogrodu).

 

Kategoria: Informacje