JABLOTRON 100 (JA-100) • Innowacyjny system alarmowy

Badamy możliwości najnowszego alarmu firmy Jablotron Alarms

 

Sterowanie ogrzewaniem z wykorzystaniem systemu JABLOTRON 100

Z początkiem 2017 roku, JABLOTRON wprowadził do oferty termostaty przewodowe i bezprzewodowe współpracujące z systemem serii JA-100. Dzięki nim system wzbogacił się o kolejne funkcje automatyki domowej. Od tej pory posiadacze systemów JABLOTRON 100 będą mogli zrealizować funkcje sterowania ogrzewaniem.

Zastosowanie takiego rozwiązania to oczywiście komfort dla użytkowników, ale także wymierne korzyści finansowe wynikające z oszczędności na ogrzewaniu obiektu. Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury ekonomicznej, w momencie gdy nikogo nie ma w domu, i komfortowej, gdy wraca do niego.

Godziny można oczywiście zaprogramować, a ponadto system ma możliwość automatycznego włączenia trybu oszczędnego w momencie jeśli alarm zostanie uzbrojony. Istnieje także możliwość blokowania ogrzewania w momencie jeśli okno jest uchylone, bo obiekt jest przewietrzany.

Jablotron oferuje termostaty przewodowe JA-110TP, oraz bezprzewodowe JA-150TP. Użytkownik może je programować bezpośrednio z nich samych, albo zdalnie przez smartfona, dzięki darmowej aplikacji MyJablotron. W bardzo łatwy sposób,  w każdej chwili może zmienić temperaturę w domu, nawet będąc  z dala od niego. Identyczną funkcjonalność ma serwis MyJablotron dostępny przez stronę internetową. Zdalnie można także w każdej chwili sprawdzić obecna temperaturę w domu.

 

Producent dodał także nową funkcjonalność dla przewodowych i bezprzewodowych czujek temperatury JA-111TH i JA-151TH. Do tej pory użytkownik mógł być jedynie informowany o przekroczeniu górnego i dolnego zaprogramowanego progu temperatury. Od tej pory czujki temperatury będą mogły sterować wyjściami programowalnymi,  a co za tym idzie sterować ogrzewaniem, lub innymi elementami automatyki.

Na manipulatorach LCD (JA-114E i JA-154E) użytkownik może mieć wyświetlane 2 temperatury z dwóch dowolnych czujek lub termostatów. To kolejna zaleta dzięki której unikamy stosowania dodatkowych elementów a zarazem dodatkowych kosztów.

Serwis MyJablotron daje także możliwość śledzenia historii temperatury z wybranego urządzenia. Obrazowana jest ona na skalowalnym wykresie, z możliwością wyboru przedziału czasowego, oraz wyboru czujki lub termostatu.

To z pewnością nie jest koniec jeśli chodzi o rozwój systemu JA-100. Producent nieustannie bada rynek i jego potrzeby. Z pewnością w niedługim czasie możemy oczekiwać kolejnych, ciekawych rozwiązań.

 

Kategoria: Rozwiązania